• Podziel się

Kupno ciągnika rolniczego to inwestycja na lata, dlatego warto wybrać sprawdzoną maszynę, która sprawdzi się w różnych warunkach pracy. Rolnicy nierzadko szukają maszyn używanych, co jednak wiąże się z wysokim ryzykiem braku ich pełnej sprawności oraz niemałymi opłatami naprawczymi. Nowy ciągnik rolniczy zapewni efektowną i bezawaryjną pracę.

nowe traktory

Jaki ciągnik rolniczy kupić?

Zakup nowego ciągnika rolniczego to przede wszystkim gwarancja wysokiej jakości parametrów technicznych. Wybór ciągnika rolniczego powinien być podyktowany profilem gospodarstwa oraz jego indywidualnymi potrzebami. Produkcja mleczna wymagać będzie maszyn o lepszym układzie hydraulicznym, zaś produkcja mięsna ciągnika rolniczego o wystarczającym promieniu skrętu. Zawsze jednak rolnicy zwracają uwagę na czynniki związane z pracą maszyny.

Dla średnich i większych gospodarstw przeznaczone są ciągniki z mocą powyżej 110 KM. Nierzadko wybierane są także bardziej kompaktowe modele, które są cenową alternatywą dla większych maszyn. Do dłuższych prac w polu zalecane są ciągniki rolnicze z kabiną, które gwarantują komfort oraz przestrzeń dla użytkownika. Wysoki standard pracy umożliwiają ciągniki z klimatyzacją, które zapewniają optymalną temperaturę.

Jak znaleźć dobrego dealera?

Każdy gospodarz, wybierając maszyny, stawia na niską awaryjność i oszczędną eksploatację. Jak jednak znaleźć dobrego dealera i nie dać się oszukać? Zakup używanego ciągnika z nieznanego źródła wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego należy pamiętać o wykonaniu przeglądu serwisowego, do czego powinien zobowiązać się sprzedający. Metodą na sprawdzenie pochodzenia maszyny jest weryfikacja poprzez podanie numeru VIN u przedstawiciela marki. Numer identyfikacyjny umożliwia dealerowi sprawdzenie informacji o tym, kto był pierwszym właścicielem i gdzie ciągnik został zakupiony oraz zapoznanie się ze szczegółową specyfikacją wyprodukowanego ciągnika.