• Podziel się

Zakup ciągnika rolniczego to nie lada wydatek. Sprawdź w naszym wpisie, czym powinien charakteryzować się dobry ciągnik, aby służył przez lata.

pięć

1) Dobry ciągnik rolniczy musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb

Ciągnik należy przede wszystkim dostosować do indywidualnych potrzeb. Jego wybór powinien być zatem uzależniony od rodzaju uprawianej ziemi, jej areału, rodzaju przeprowadzanych prac polowych oraz tego, czy rolnik zamierza stosować bogaty osprzęt.

Przykładowo ciągnik o dużej mocy nie będzie wydajny przy osprzęcie o zapotrzebowaniu na moc niższą, a jednocześnie będzie palić więcej. W efekcie będzie drogi w eksploatacji.

2) Należy dobrać odpowiednią moc ciągnika rolniczego

Wybierając ciągnik rolniczy warto wziąć pod uwagę jego moc i dostosować ją do wielkości pola.

Jeśli rolnik operuje na obszarze o wielkości 20-50 hektarów wystarczy mu maszyna o mocy od 80 do 100 KM.

Przy większych gospodarstwach polecamy ciągniki z czterocylindrowym silnikiem o mocy 110 KM lub sześciocylindrowym o mocy do 200 KM. Moc najsilniejszych maszyn w naszej ofercie sięga 360 KM. Wyposażone zostały w turbodoładowanie oraz nowoczesną hydraulikę.

3) Ciągnik powinien być wielofunkcyjny

Kupując ciągnik należy zwróć uwagę na jego wielofunkcyjność.

Warto wybrać taki, do którego można przyłączyć inne maszyny, niezbędne do pracy w gospodarstwie, jak:

  • pług,
  • agregat uprawowo-sienny,
  • rozsiewacz nawozu,
  • kosiarka rotacyjna.

Ich moc musi być dostosowana do mocy ciągnika.

4) Dobry ciągnik rolniczy zapewnia komfortową pracę operatora

Oferowane przez naszą firmę nowoczesne ciągniki rolnicze zapewniają komfortową pracę operatora, dzięki kabinie z klimatyzacją oraz dzięki ergonomicznemu fotelowi. Kabina może być częściowo wyciszona, co jest szczególnie ważne podczas najbardziej uciążliwych czynności w polu.

5) W wyborze ciągnika rolniczego liczy się marka

Dobry ciągnik rolniczy to ciągnik renomowanej marki.

Stawiając na polskiego producenta nabywający może mieć pewność bardzo dobrej jakości maszyn. Oferowane przez nas ciągniki są bezawaryjne i nie wymagają częstego serwisowania.

Wybierając ciągnik rolniczy warto zatem kierować się zarówno indywidualnymi potrzebami, jak i obiektywnymi kryteriami, takimi jak jego wielofunkcyjność czy dobra jakość.