• Podziel się

Już dawno minęły czasy, kiedy kabina traktora była tylko klitką z otwieranymi oknami i kierownicą. Dzisiejsze ciągniki mają do zaoferowania traktorzystom wiele udogodnień, które sprawią, że praca będzie lżejsza i przyjemniejsza. Jakie udogodnienia czekają na użytkowników w nowoczesnych traktorach?

DSC_0012
  • Klimatyzacja

Zapewnia przyjemny chłód w kabinie nawet podczas najbardziej uciążliwych upałów. Dzięki niej można pracować niezależnie od panującej na zewnątrz spiekoty, a wiosenne i letnie zadania staną się mniej męczące.

  • Siedzisko pneumatyczne

Takie nowoczesne siedzisko gwarantuje wyższy komfort pracy. Rolnik spędzający wiele godzin w ciągniku powinien mieć zapewnione jak najwygodniejsze siedzenie. Takie siedziska są amortyzowane pneumatycznie, dzięki czemu o wiele lepiej tłumią wszelkie drgania. Profesjonalny fotel pneumatyczny ma także rozbudowaną opcję regulacji, dzięki której może zapewnić użytkownikowi optymalne wsparcie. Regulacja pozwala na dostosowanie fotela do wzrostu kierowcy, są tu też regulowane podłokietniki oraz regulacja nachylenia oparcia. Niektóre modele takich siedzisk mogą też obracać się w lewo lub prawo.

  • Szyberdach

Otwierany szyberdach jest przydatnym dodatkiem. Otwarcie go wpływa na cyrkulację powietrza we wnętrzu. Ciepłe powietrze jest wysysane z wnętrza ciągnika, a chłodniejsze zasysane do środka. W ciepłe dni, kiedy nie chcemy korzystać jeszcze z klimatyzacji – szyberdach będzie świetnym rozwiązaniem.

  • Wycieraczki i spryskiwacze

Szyba przednia wyposażona w wycieraczki i spryskiwacze, a tylna w wycieraczki sprawią, że praca podczas deszczu będzie przebiegała sprawniej. Dzięki nim operator traktora ma zapewnioną dobrą widoczność.

  • Reflektory przednie i tylne na dachu kabiny

Dobre oświetlenie jest niezbędne w trakcie prac prowadzonych po zmroku. Szczególnie istotne jest to jesienią i zimą, gdy dni stają się coraz krótsze, a rolnicy zmuszeni są pracować po zajściu słońca. Profesjonalne oświetlenie robocze jest świetnym rozwiązaniem, które ułatwia i przyspiesza pracę.