• Podziel się

Farmtrac jest młodą i prężnie rozwijającą się firmą, oferującą 20 typów ciągników w sprzedaży krajowej i eksporcie. Ciągniki rolnicze Farmtrac mają prostą i wytrzymałą konstrukcję. Są wyposażone w podzespoły renomowanych firm jak ZF, Bosh, Perkins, czy Carraro. Spełniają europejskie normy oraz mają europejskie homologacje. Farmtrac dzięki ciągłemu rozwojowi produkcji i technologii spełnia najwyższe oczekiwania klientów.

680dtn

Heritage i Europeline IIIB

Ciągniki rolnicze Farmtrac występują w 3 seriach: Heritage, ciągniki kompaktowe oraz Europeline IIIB. Heritage wyróżnia się klasyczną stylistyką, prostotą konstrukcji i obsługi oraz niskimi kosztami utrzymania i serwisu. Ich główną zaletą jest atrakcyjna cena oraz korzystna gwarancja na 24+12 miesięcy. Do Heritage można zaliczyć 6 wersji maszyn, które posiadają silniki o mocy 50, 60, 65 oraz 75 KM. Przeważnie są wyposażone w 4-cylindrowe jednostki napędowe oraz przekładnię, która dysponuje 8 przełożeniami do jazdy w przód oraz 2 do jazdy w tył. Seria Europeline IIIB oferuje 4 wersje ciągników. Jeden z nich – Farmtrac 675 DTN King, został wyróżniony pucharem przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz dwukrotnie otrzymał tytuł Hitu Targowego 2015 roku na Mazowieckich Dniach Rolnictwa w Poświętnem i na Żuławskich Targach Rolnych.

Ciągniki kompaktowe

Trzecim typem są ciągniki kompaktowe o bardzo ciekawym designie, zaprojektowane przez Studio F.A. Porsche. Atrakcyjną całość tworzy niebieski kolor w połączeniu z ciemnymi i czerwonymi wstawkami. W skład tego modelu wchodzą 3 wersje ciągników o mocach odpowiednio 22, 27 i 29 KM. Podwozia z 3-cylindrowym silnikiem o pojemności 1,3 l. i przekładnią pochodzą z fabryki Mitsubishi z Japonii. Spełniają normę Tier 4/ Stage IIIA. Skrzynia mechaniczna posiada stałe zazębienie, co wpływa na żywotność przekładni oraz wydłuża bezawaryjność. Oferuje 9 biegów do przodu i 3 do tyłu. Do wyboru jest też 3-zakresowa skrzynia hydrostatyczna, która zapewnia prędkości dostosowane do różnych zastosowań oraz łatwe przełączanie biegów. W fabryce Farmtrac w Mrągowie jest dokładany cały osprzęt, jak chłodnice, akumulatory oraz różnego rodzaju przewody i dźwignie. Koła z ogumieniem są dobierane w zależności od potrzeb klienta. Mogą być typowo rolnicze, komunalne lub do pracy na darniach.