• Podziel się

Prowadząc duże, wielohektarowe gospodarstwo rolne potrzebujesz takiego ciągnika, który zapewni niezawodność w każdej sytuacji i nigdy Cię nie zawiedzie. To niezbędny element wyposażenia każdej farmy. Czym się kierować przy wyborze traktora rolniczego?

Farmtrac_9120DTN

Decyzję o zakupie ciągnika do dużego gospodarstwa warto odpowiednio przemyśleć i zaplanować, gdyż jest to duży koszt. Jednym z głównych dylematów, przed którymi stoją rolnicy, jest to czy zdecydować się na używaną maszyną, czy raczej postawić na nowy sprzęt prosto z fabryki. W praktyce większość rolników prowadzących duże gospodarstwa (powyżej 100 hektarów) nie ma co oszczędzać i warto postawić na niezawodność.

Na jakie cechy zwrócić uwagę?  

Wybierając traktor do gospodarstwa wielkopowierzchniowego, zwróć uwagę na następujące parametry:

moc silnika – im większa moc silnika, tym ciągnik będzie droższy. W dużym gospodarstwie powinniśmy zadbać o to, by ilość koni mechanicznych naszej maszyny wystarczała do wymagającej pracy na rozległym terenie. Im większe gospodarstwo, tym większą mocą powinien dysponować nasz ciągnik. Ale wielkość gospodarstwa to nie wszystko, znaczenie ma też rodzaj gleby czy ukształtowanie terenu, na jakim będzie pracowała maszyna.

– inne parametry techniczne t.j. układy napędowy, kierowniczy i hamulcowy oraz wymiary i masę

bezawaryjność – zepsuty ciągnik oddany do serwisu, to straty i opóźnienia w produkcji rolnej. Aby ich uniknąć, powinniśmy postawić na takie maszyny, które charakteryzują się niską awaryjnością. A w razie awarii mieć możliwość skorzystania z dostępnego w bliskiej okolicy serwisu,

certyfikaty – upewnij się, że maszyna, którą kupujesz, posiada wszystkie wymagane homologacje i spełnia normy obowiązujące w Europie. Zwróć również uwagę na dostępność części zamiennych,

– stosunek ceny do jakości – nikt nie lubi przepłacać, dlatego wybierając traktor, z jednej strony zwróć uwagę na cenę i porównaj ją do innych maszyn o podobnych parametrach.

Przed zakupem ciągnika warto porozmawiać z przedstawicielami naszej firmy, którzy doradzą i pomogą dobrać odpowiedni ciągnik do Twojego gospodarstwa. Aby dowiedzieć się więcej o produkowanych przez nas produktach, zobacz nasze ciągniki do dużych gospodarstw na naszej stronie.