• Podziel się

Ciągnik rolniczy to pojazd silnikowy, inaczej nazywany traktorem. Można do niego podłączyć sprzęt, przeznaczony do prac rolnych, prac leśnych lub prac ogrodniczych. Ciągnik używany jest również w pracach ziemnych. Może ciągnąć za sobą przyczepy.

W naszym wpisie wyjaśniamy, jak zbudowane są traktory i gdzie jeszcze mogą się przydać.

9120

Zastosowanie ciągników rolniczych

Oferowane przez naszą firmę ciągniki rolnicze to maszyny uniwersalne. Używa się ich do prac polowych oraz transportowych.

Głównym zadaniem traktorów jest przemieszczanie maszyn, nieposiadających własnego napędu, takich jak:

  • siewnik,
  • rozrzutnik obornika,
  • pług,
  • opryskiwacz.

Warto stawiać na ciągniki rodzimej produkcji. Oferowane przez nas polskie traktory to maszyny wytrzymałe, funkcjonalne i estetycznie wykonane.

 

Z czego składa się ciągnik rolniczy?

Ciągnik rolniczy składa się z kilku zespołów.

Będą to mechanizmy napędowe oraz hamowania, układ jezdny (kołowy, z napędem na jedną lub dwie osie), hydraulika zewnętrzna oraz instalacja pneumatyczna.

Ogromne znacznie ma kabina i jej wyposażenie, przesądzające o komfortowej pracy operatora maszyny.

Jednym z ważniejszych elementów każdego ciągnika rolniczego jest podnośnik hydrauliczny.

To na nim montuje się urządzenie zaczepowe, do którego następnie podłącza się osprzęt. Dodatkowe urządzenia można przyłączyć do ciągnika na zaczepie wahliwym lub transportowym bądź na belce zaczepowej.

Jeśli użytkownikowi ciągnika zależy na tym, aby połączone z nim narzędzie obracało się w wielu kierunkach, powinien podłączyć je w trzech punktach, używając przegubów kulistych.

Układ zawieszenia sterowany jest elektronicznie.

Ciągnik przekazuje moc do podłączonego do niego osprzętu za pomocą wałku odbioru mocy. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że możliwe jest zatrzymanie ciągnika, bez zatrzymywania pracy przyłączonej do niego maszyny roboczej.

Dzięki współpracy z renomowanymi dostawcami podzespołów i części do ciągników jesteśmy w stanie zaoferować Państwu niezawodne oraz wytrzymałe traktory rolnicze.