• Podziel się

Współczesne polskie rolnictwo wyróżnia się coraz większym zmechanizowaniem i w związku z tym na wiejskich podwórkach możemy znaleźć coraz większą liczbę maszyn, które niezbędne są do sprawnego wykonywania codziennych oraz sezonowych czynności. Jedną z najbardziej uniwersalnych maszyn jest ciągnik, który dodatkowo może być wyposażony w ładowacz czołowy, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej funkcjonalny.

9120 DTN

Uniwersalność zastosowań

Bardzo duże gospodarstwa, które mają odpowiednie fundusze, mogą sobie pozwolić na zakup zarówno ciągnika, jak i osobnej ładowarki teleskopowej. Jednak nie są to tanie maszyny i w wielu przypadkach wystarczający będzie zakup ciągnika z ładowaczem. Dzięki tego typu maszynie będziemy mogli bez problemu wykonać wszystkie prace polowe, a dodatkowo wiele czynności związanych z załadunkiem.

Ciągnik z ładowaczem znacznie ułatwia wykonywanie wielu codziennych prac gospodarskich:

  • służy do usuwania obornika od zwierząt, a następnie jego załadunku na rozrzutnik albo do wyznaczonego miejsca przechowywania;
  • znakomicie sprawdza się podczas układania niewysokich pryzm słomy oraz załadunku bel sianokiszonki lub słomy;
  • pomaga w szybkim rozładunku palet oraz dużych worków z nawozami dla roślin uprawnych;
  • pozwala na bardzo szybkie i efektywne rozdawanie pasz zwierzętom w oborach lub bezpośrednio na polu;
  • może być również stosowany pomocniczo w różnych pracach remontowych i budowlanych, jakie nieraz prowadzone są w gospodarstwie.

Jak więc widać, ciągnik z ładowaczem czołowym to znakomity wybór szczególnie dla małych i średnich gospodarstw, które nie mogą pozwolić sobie na zakup dużej liczby specjalistycznych maszyn, ale wybierają przede wszystkim takie, które będą najbardziej uniwersalne. Dzięki temu ciągnikowi wiele codziennych lub sezonowych prac staje się łatwiejsze i szybsze do wykonania. Jest to szczególnie istotne w sezonie żniwnym albo podczas siewów, gdy następuje spiętrzenie robót, a dodatkowo pogoda jest zmienna i warto ją jak najlepiej wyzyskać.