• Podziel się

Sprawny, wydajny i szybki ciągnik to podstawa pracy w każdym gospodarstwie rolnym, niezależnie od jego wielkości czy uprawianych na nim produktów. Coraz częściej jednak same wysokie parametry mocy to za mało, równie ważny jest bowiem komfort pracy operatora ciągnika. Dlatego ogromną popularnością cieszą się ciągniki polskich producentów, zaopatrzone w wiele udogodnień. My prezentujemy, co powinien posiadać dobry ciągnik.

traktor

Hydraulika

Dobry ciągnik rolniczy to maszyna, posiadająca dostateczną ilość odpowiednich wyjść hydraulicznych oraz wałek odbioru mocy. Dzięki temu będziemy mogli przyłączyć do ciągnika inne maszyny, niezbędne w pracy w gospodarstwie, takie jak pług, agregat uprawowo-sienny, rozsiewacz czy kosiarka.

Moc silnika

Kupując ciągnik, zwróćmy uwagę na jego moc i dostosujmy ją do wielkości pola oraz do wymagań osprzętu, który zamierzamy zainstalować, a także do rodzaju wykonywanych prac polowych. Przykładowo na pole o wielkości 20-50 hektarów wystarczy ciągnik o mocy 80-100 KM.

Marka

W wyborze ciągnika rolniczego powinniśmy kierować się także marką producenta.

Specjaliści polecają zwłaszcza maszyny polskich marek, charakteryzujące się solidnością, wysoką jakością oraz wytrzymałością. Ich prosta i niezawodna konstrukcja nie jest nadmiernie obciążona zbyt dużą ilością elektroniki, dlatego też są one mniej awaryjne.

Udogodnienia

Coraz większą popularnością na rynku maszyn rolniczych cieszą się ciągniki rolnicze z kabiną, która jest nowoczesna i w pełni wyposażona. Inne, pożądane dodatki, wpływające na podniesienie komfortu pracy operatora ciągnika, to klimatyzacja, ergonomiczny fotel oraz przyjazny panel użytkowania. Dzięki nim ciągniki rolnicze są nie tylko bezawaryjne, efektowne, solidne i wytrzymałe, lecz jednocześnie komfortowe i doskonale nadające się do wielogodzinnej pracy w dużych i małych gospodarstwach rolnych.

Stawiajmy na polskich producentów i wspierajmy polski rynek, kupując ciągniki rodzimej produkcji.