• Podziel się

Produkcja wysokojakościowych ciągników rolniczych wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, lecz niezwykle istotne są także części, w które zostaje wyposażona maszyna. Ich jakość wpływa bezpośrednio na funkcjonalność oraz efektywność pracy ciągnika, dlatego tak ważne jest korzystanie z zaufanego, sprawdzonego źródła. Wytwórcy ciągników często podejmują współpracę z największymi firmami produkującymi specjalistyczne części do maszyn rolniczych. Przedstawiamy kilka z nich.

ciągnik

Zaufani producenci silników

Silnik jest sercem każdego pojazdu, w tym także ciągnika. Liderem, cieszącym się nieustannie rosnącą popularnością wśród producentów ciągników, jest firma Perkins. To brytyjskie przedsiębiorstwo od dziesiątek lat produkuje specjalistyczne silniki przeznaczone do maszyn rolniczych, budowlanych i drogowych. Ciągniki z silnikiem Perkinsa charakteryzuje niezawodność oraz bezawaryjna praca. Spełniają one także wszystkie restrykcyjne normy dotyczące m.in. emisji spalin.

Jednym z najbardziej znanych producentów silników do maszyn rolniczych jest także firma Mitsubishi. Modele znakowane tą marką wyróżniają się dużą wydajnością oraz ekonomiczną pracą. Stosowane są zazwyczaj w mniejszych ciągnikach kompaktowych.

Odpowiedzialny wybór komponentów 

Wybór odpowiedniego producenta wymaga wcześniejszego zapoznania się ze szczegółową specyfikacją danych podzespołów. Tylko odpowiednio dopasowane części są w stanie zapewnić jak najlepsze rezultaty. Współpraca z producentami komponentów do maszyn rolniczych, zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi, zdecydowanie zwiększa możliwości firmy produkującej ciągniki. Instalacja specjalistycznych części poszerza funkcjonalność maszyny oraz znacząco wydłuża okres eksploatacji. Ważne jest jednak, aby podejmować współpracę tylko ze znanymi i zaufanymi producentami, gwarantującymi najwyższą jakość.

Wśród popularniejszych producentów podzespołów przeznaczonych do ciągników rolniczych wyróżnić można włoską firmę Carraro. Produkując m.in. skrzynie biegów czy osie napędowe, znacząco zwiększa osiągi wszystkich ciągników, które są wyposażone w te specjalistyczne komponenty.

Liderem z zakresu produkcji układów hydraulicznych jest z kolei firma Bosch Rexroth. Wykorzystując możliwości technologiczne, nieustannie modernizuje i ulepsza swoje komponenty, a także produkuje całkowicie innowacyjne podzespoły. Jednym z nich jest układ EHR (układ regulacji podnośników) czy modułowe rozdzielacze ED.