• Podziel się

Ciągniki to maszyny rolnicze niezbędne do pracy w polu i w sadzie. Ich zakup, stanowiący inwestycję na lata, wiąże się niemałym wydatkiem, dlatego trzeba dobrze go przemyśleć i wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę. Zarówno jeśli chodzi o jakość podzespołów oraz możliwości traktora, jak i jego cenę.

cena

Odpowiednie parametry ciągnika

Wybierając traktor w pierwszej kolejności wziąć powinniśmy pod uwagę jego moc, moment obrotowy i siłę uciągu. W przypadku ciągników sadowniczych duże znaczenie mają również ich gabaryty oraz promień skrętu. Musimy przecież manewrować nimi na ograniczonej przestrzeni pomiędzy drzewami. Istotne jest także wyposażenie. Kabina zapewniająca bezpieczeństwo i komfort, ładowacz czołowy, ułatwiająca obsługę elektronika i inne elementy. A gdy wiemy już, jaki ciągnik chcielibyśmy kupić, przychodzi pora na znalezienie oferty najbardziej atrakcyjnej cenowo.

Niedrogie ciągniki rolnicze i sadownicze

Tanim traktorem może być z pewnością traktor używany. I jeżeli uda nam się znaleźć utrzymany w dobrym stanie model renomowanej marki, taka opcja może okazać się korzystna. Tylko sprawdźmy wszystko skrupulatnie przed zakupem. Zawsze jednak takie rozwiązanie będzie wiązało się z pewnym ryzykiem w porównaniu z zakupem nowego ciągnika rolniczego. Szczególnie że taki ciągnik objęty zostanie gwarancją.

Jeśli chodzi o nowe o ciągniki, to zakres cenowy jest bardzo szeroki. Na szczęście dzisiaj, w dobie internetu, w kilka sekund wejść możemy na sieciowe witryny każdego producenta i dystrybutora, gdzie zapoznamy się z cenami. Często to właśnie na stronach internetowych znajdziemy interesujące promocje, stanowiące prawdziwe okazje zakupowe. Pamiętajmy, tylko aby w pierwszej kolejności zwracać jednak uwagę na parametry i jakość wykonania maszyny rolniczej, a dopiero potem na jej cenę.