• Podziel się

Polski rynek rolniczy nieustająco się rozwija, a wynika to zarówno z możliwości, jakie daje dzisiejsza technologia, jak i z podniesienia standardów pracy. Nawet pozornie proste ciągniki rolnicze z kabiną wyposażone są bowiem w specjalne udogodnienia oraz akcesoria, które nie tylko zapewniają komfort, lecz także w dużym stopniu umilają codzienną pracę. Przedstawiamy kilka ciekawostek dotyczących nowości w polskiej branży rolniczej.

ciągnik

Maszyny rolnicze sterowane automatycznie to już rzeczywistość!

Producenci sprzętu rolniczego na bieżąco opracowują rozwiązania, które mają zadbać o wygodę i sprawność pracy na roli. Jednym z nich jest właśnie system GoTrack, a jego działanie polega na autonomicznym kierowaniu ciągnikiem. Operator ustala przebieg trasy, którą maszyna odtwarza w kolejnych przejazdach. Ustawić można prędkość jazdy, liczbę obrotów silnika czy wykonywanie różnych prac – jak np. opryskiwanie.

Popularnością cieszy się także lokalizator GPS Orllo, który z kolei umożliwia monitorowanie pojazdu. Szczególnie sprawdzi się on w przypadku bardziej rozbudowanego parku maszynowego. Przy jego pomocy można także określić strefę poruszania się maszyny. System posiada również dedykowaną aplikację, w której sprawdzisz historie trasy, raporty oraz będziesz miał dostęp do powiadomień alarmowych.

Mycie maszyn rolniczych a ekologia

Choć wiele osób może nie wierzyć, że mycie maszyn rolniczych może być ekologiczne, firma Hyperin rozwiewa wszelkie wątpliwości. Producent zaprezentował bowiem specjalny preparat przeznaczony zarówno do mycia ciągników kompaktowych, jak i większych maszyn pracujących w gospodarstwie. Środek myjący PinEco jest w pełni biodegradowalny, opiera się na substancjach o naturalnym pochodzeniu, które świetnie radzą sobie nawet z ciężkimi zabrudzeniami.

Co ciekawe, preparat marki Hyperin może być także z powodzeniem stosowany do mycia maszyn, które mają bezpośredni kontakt z żywnością. Sprawdzi się także podczas czyszczenia budynków hodowlanych, elewacji, a nawet zwykłych samochodów.