• Podziel się

Ciągniki rolnicze wysokiej klasy wyposażone są w komponenty i podzespoły światowych liderów branży motoryzacyjnej i rolniczej. Umożliwia to zwiększenie osiągów maszyn oraz polepszenie ich parametrów technicznych. Najwięksi polscy producenci sprzętu rolniczego zapewniają najwyższą jakość swoich produktów, a to właśnie dzięki współpracy ze sprawdzonymi dostawcami. Przedstawiamy kilku z nich!

silnik

Niemiecka precyzja: Bosh Rexroth i ZF

Firma Bosch znana jest na całym świecie, nie bez powodu więc podzespoły jej produkcji tak często wykorzystywane są w budowie ciągników rolniczych. Współpraca z nią umożliwia bowiem wyposażenie maszyny w niezawodne układy hydrauliczne Rexroth. Systemy te składają się z wielu wysokojakościowych elementów, zarówno wcześniej znanych, jak i zupełnie innowacyjnych.

Przedsiębiorstwo ZF, podobnie jak Bosh, założone zostało w Niemczech. Wieloletnia obecność na rynku, duże doświadczenie oraz szeroki zakres wiedzy teoretycznej umożliwia mu dostarczanie wyjątkowo wydajnych przekładni oraz sprzęgieł do maszyn rolniczych. Komponenty te wyróżniają się dużą odpornością na obciążenia. Przekłada się to na wysoką wydajność ciągników wyposażonych w części firmy ZF, co z kolei wpływa na ekonomiczną pracę każdego z nich.

Wiodący europejscy producenci części do ciągników

Travis Perkins to brytyjski producent silników do maszyn z branży rolniczej. Są to mechanizmy oparte na 3, 4 lub 6 cylindrach, których moc oraz moment obrotowy w całości pokrywa pełne zapotrzebowanie napędu najpotężniejszych ciągników. Silniki Perkins spełniają także wszystkie restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin, a ich działanie wyróżnia bezawaryjność i niezwykła wydajność.

Carraro jest firmą, która zajmuje się produkcją podzespołów napędowych. Choć przedsiębiorstwo to oferuje kompleksowe wyposażenie maszyn rolniczych, komponentami najchętniej wykorzystywanymi w polskich ciągnikach rolniczych są m.in. przednie osie czy mechaniczne skrzynie biegów. Tę włoską firmę wyróżnia duża popularność na całym świecie, a co za tym idzie – swobodny dostęp do części zamiennych lub salonów serwisowych.

Zakup ciągnika wyposażonego w komponenty jednej z powyższych firm gwarantuje najlepsze osiągi oraz pracę na najwyższym poziomie. Są to światowi liderzy w produkcji podzespołów do maszyn rolniczych, którym zdecydowanie warto zaufać.