• Podziel się

Czy zastanawiałeś się kiedyś, który ciągnik najlepiej sprawdzi się w sadownictwie? To pytanie na pewno nurtuje niejednego właściciela sadu. W odpowiedzi na te wątpliwości przedstawiamy nasze propozycje idealnych maszyn rolniczych, które staną się niezawodnymi pomocnikami w uprawie drzew owocowych. Zatem zapraszamy do lektury, w której przedstawimy cechy idealnego ciągnika i przykłady modeli godnych uwagi.

sad

Jaki powinien być idealny ciągnik do prac sadowniczych?

Wybierając ciągnik do prac sadowniczych, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które pozwolą uniknąć późniejszych problemów i zapewnią komfort pracy oraz efektywność. Przede wszystkim istotne jest, aby maszyna posiadała odpowiednią moc – w tym przypadku rekomendowane są ciągniki rolnicze i sadownicze NETS o mocy od 50 do 74 KM. Takie parametry gwarantują wysoki moment obrotowy oraz największą w swoim segmencie siłę uciągu.

Doskonałym pomysłem jest również inwestowanie w dodatkowe wyposażenie takie jak klimatyzacja, system monitorowania czy ładowacz czołowy. Ułatwią one pracę i zwiększą bezpieczeństwo operatora. Warto również zwrócić uwagę na ekologiczność ciągnika, niskie spalanie oraz nowoczesny design, który jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania rynku.

Zalety ciągników sadowniczych Farmtrac

Dobrym przykładem ciągnika sadowniczego spełniającego wszystkie te wymagania jest model Farmtrac 6075 EN. Został on stworzony specjalnie z myślą o sadownictwie. Jego konstrukcja została zaprojektowana tak, aby sprostać najbardziej wymagającym gustom oraz standardom ergonomii pracy.

Wymiary tego ciągnika doskonale pasują do prac w sadach – rozstaw tylnych kół wynosi tylko 110 cm, co sprawia, że maszyna może poruszać się swobodnie pomiędzy drzewami owocowymi. Ponadto spełnia on normy emisji spalin EURO V, co przekłada się na mniejsze obciążenie środowiska naturalnego. Wysoki moment obrotowy, porównywalny do ciągników o mocy 90 KM, oraz mały promień skrętu pozwalają na sprawną realizację wszystkich zadań w sadzie.

Farmtrac 6075 EN może poszczycić się również mocnym podnośnikiem o udźwigu aż 2500 kg oraz wysokiej jakości komponentami, takimi jak przekładnia i mosty Carraro. To właśnie one dają mu siłę uciągu największą w swoim segmencie mocy, co przekłada się na jeszcze lepszą wydajność pracy.

Podsumowując, wybór odpowiedniego ciągnika do prac sadowniczych nie jest łatwym zadaniem, ale mając na uwadze powyższe kryteria warto zwrócić uwagę na modele takie jak Farmtrac 6075 EN czy seria NETS. To inwestycja, która z pewnością przyniesie wiele korzyści zarówno dla sadownika, jak i dla przyrody, a także sprawi, że prace w sadzie będą przyjemniejsze i bardziej efektywne.