• Podziel się

Użytkowanie ciągników rolniczych wiąże się z koniecznością przeprowadzania regularnych przeglądów, prac konserwacyjnych oraz serwisowych. Ich właściciele często borykają się z dylematem dotyczącym zakupu części zamiennych. Rynek rolniczy umożliwia kupno oryginalnych komponentów, pochodzących prosto od producenta, jednak w Internecie z łatwością można znaleźć ich tańsze zamienniki. Odpowiadamy na pytanie: czy warto inwestować w oryginalne części zamienne do ciągników?

ciągnik

Nowe i oryginalne części: gwarancja bezpieczeństwa i najwyższej jakości

Serwisowanie ciągników rolniczych zazwyczaj wiąże się z wysokimi wydatkami, dlatego chcąc oszczędzić, niektórzy rolnicy decydują się na zakup tańszych, nieoryginalnych części zamiennych. Choć ich użycie zmniejsza całkowite koszty naprawy, inwestycja w ten rodzaj komponentów jest całkowicie nieopłacalna. Ich słaba żywotność może bowiem wpłynąć na konieczność ponownej naprawy maszyny, nawet po krótkim czasie.

Co więcej, zakup niesprawdzonych części może wiązać się z dużym ryzykiem. Niektóre z nich nie spełniają norm oraz wymogów dotyczących produkcji, co wpływa nie tylko na dużą awaryjność, lecz także na możliwość pojawienia się nowych usterek. Ich niekompatybilność z pozostałymi komponentami może całkowicie zniszczyć dany układ, generując ogromne koszty naprawy.

Zakup nowych części? Tylko z zaufanego źródła! 

Gdy już zdecydujesz się na zakup oryginalnych części zamiennych do ciągnika, zwróć uwagę na ich producenta. W dzisiejszych czasach łatwo jest podszyć się pod autoryzowanego dystrybutora, sprzedając tak naprawdę podrobione lub uszkodzone komponenty. Naprawę oraz zakup części zamiennych warto więc realizować bezpośrednio w firmie, z której pochodzi Twój sprzęt rolniczy. Takie możliwości daje właśnie nasza firma, oferując kupno komponentów lub podzespołów, całkowicie kompatybilnych z pozostałymi elementami naszych ciągników rolniczych

Choć inwestycja w nowe części zamienne może wydawać się zbędnym wydatkiem, jest to zdecydowanie najkorzystniejsza i najbardziej racjonalna opcja, która pozwala na uniknięcie komplikacji podczas naprawy oraz pojawienia się innych usterek. Pamiętaj – przed ich zakupem upewnij się, że dystrybutor, który oferuje sprzedaż, jest wiarygodny.