• Podziel się

Traktor stanowi podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa rolnego, niezależnie od jego specjalizacji. Zakup takiej maszyny wiąże się jednak z dużym wydatkiem i stanowi inwestycję na lata, powinien być zatem dobrze przemyślany. Trzeba wybrać ciągnik odpowiedni dla danego gospodarstwa. W tym wpisie przyjrzymy się ciągnikom, które sprawdzą się w przypadku gospodarstw średniej wielkości.

ciągnik

Polecić tu można nowoczesne traktory NETS. Dysponują one mocą od 50 do 74 KM, ale charakteryzują się wysokim momentem obrotowym, porównywalnym do maszyn 90-konnych. Wyposażono je w komponenty czołowych europejskich producentów, dzięki czemu nie tylko są bardzo wytrzymałe, ale także wyróżniają się największą w swoim segmencie siłą uciągu. Istotną ich zaletę stanowi łatwy dostęp do autoryzowanych serwisów, więc naprawy nie wiążą się z długą przerwą w pracy.

Modele ciągników dla średnich gospodarstw

Jeśli chodzi o ciągniki rolnicze dla średnich gospodarstw z kategorii NETS, wskazać warto przede wszystkim dwa modele. Oba posiadają kabiny, a w ramach dodatkowego wyposażenia dostępna jest między innymi klimatyzacja i kamera cofania. Farmtrac 6075E PRO to traktor o mocy 74 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 350 Nm. Zaprojektowany we współpracy z konstruktorami Porsche i zaopatrzony w mocną dźwigarkę. Dysponujący podobną mocą Farmtrac 6075EN ze względu na swoje wymiary oraz podnośnik o udźwigu 2500 kg przeznaczony jest natomiast przede wszystkim do pracy w sadach.

Rolnikom przekonanym, że 74 KM to jednak za mało, polecić możemy natomiast traktory Europeline, których moc sięga 122 KM. Posiadają one kabiny, zaczepy przesuwane, błotniki kół przednich, 2-obwodowe układy hamulcowe, siedziska mechaniczne, a także III-sekcyjne rozdzielacze hydrauliki. Powinny więc spełnić oczekiwania najbardziej wymagających gospodarzy.