• Podziel się

Czy ciągnik można wykorzystać inaczej niż do pracy na roli? Rosjanie po raz kolejny udowodnili, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Już kilka lat temu zorganizowali cykliczną imprezę pod nazwą Bison Tractor Show. Na czym polega to spektakularne wydarzenie i kto powinien wziąć w nim udział?

wyścig

Czym jest Bison Tractor Show?

Producenci ciągników prześcigają się, by pokazać, że ich pojazdy są najbardziej wytrzymałe i funkcjonalne. Dlatego wiele firm zdecydowało się na udział w Bison Tractor Show. Jest to cykliczna impreza organizowana w Rosji od 2002 roku. Główne założenie wyścigów polega na promocji zawodów rolniczych tak, by więcej młodych ludzi decydowało się na rozpoczęcie działalności w tej branży. Czy to się udaje? Biorąc pod uwagę niezwykłą frekwencję oraz coraz większą popularność wydarzenia, Rosjanie mogą liczyć na zwiększenie prestiżu zawodu rolnika.

Jest to także niezwykła szansa dla wszystkich producentów ciągników rolniczych, by pokazać swoje maszyny. Wyścigi Bison Tractor Show to nie jest zwykły wyścig. Traktory mają do pokonania prawdziwy tor przeszkód składający się z wielu trudnych zdań do wykonania.

Przeszkody na Bison Tractor Show

Rosjanie starają się wzbudzać emocje swoim niezwykłym show. Uczestnicy muszą pokonać trasę wynoszącą 10 tysięcy kilometrów. Po drodze napotykają różnorodne przeszkody: strome zjazdy, wzniesienia, wielkie dziury, które trzeba jakoś pokonać. Oprócz tego co jakiś czas zdarzają się odcinki ekstremalnie wysokich prędkości. Czy faktycznie jest o co walczyć? Zwycięzca otrzymuje najnowocześniejszy ciągnik idealnie sprawdzający się w pracy na roli. Chętnych do udziału nie brakuje. Co roku zgłaszają się rolnicy z całej Rosji. Każdy uczestnik musi oczywiście posiadać prawo jazdy.

Czy każdy ciągnik poradzi sobie w takich wyścigach?

Obecnie producentów ciągników jest bardzo wielu. Traktory to rozbudowane maszyny, które znaczne ułatwiają trudną pracę na roli. Ich wyposażenie opiera się na nowoczesnych technologiach, jednak nie każdy sprzęt poradziłby sobie w takich wyścigach. Jakie wymagania muszą spełnić pojazdy uczestników Bison Tractor Show?

Przed rozpoczęciem imprezy każdy z uczestników musi się zarejestrować. Organizatorzy dokładnie określają, jakie pojazdy mogą wziąć udział w tym niezwykłym torze przeszkód. Traktory muszą mieć specjalne pasy i ramy zabezpieczające. Dodatkowo silniki nie mogą przekraczać 5 litrów pojemności. Obostrzenia mają zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo. Przed imprezą inspektorzy Gostehnadzora, czyli specjalnej rosyjskiej Państwowej Inspekcji Nadzoru Technicznego, sprawdzają wszystkie pojazdy, by ocenić, czy są przystosowane do poszczególnych konkurencji. Tylko wytrzymałe maszyny przetrwają ten szaleńczy wyścig. Tutaj potrzebne są urządzenia niezwykle trwałe z najnowocześniejszą technologią.