• Podziel się

Ciągnik rolniczy to sprzęt pełniący kluczową rolę w pracach polowych i sadowniczych. Niestety podobnie jak wszystkie inne maszyny, z upływem czasu zużywa się on i w końcu pojawić się może konieczność jego wymiany. Przyjrzyjmy się symptomom, które wskazują na to, że przyszła pora na rozejrzenie się za nowym traktorem.

naprawa ciągników

Częste awarie

Jeżeli ciągnik zaczyna regularnie ulegać awariom, a ich naprawa staje się coraz bardziej kosztowna, to jest to właśnie jeden z tych sygnałów. Stałe problemy z silnikiem, układem hamulcowym czy hydraulicznym mogą wskazywać, że traktor nie posłuży nam już zbyt długo.

Brak części zamiennych

To dodatkowy problem związany ze wspomnianymi wyżej awariami. Może się okazać, że model ciągnika, z którego korzystamy, naprawić coraz trudniej, ponieważ części do niego nie są już łatwo dostępne. W przypadku nowego ciągnika rolniczego takiego problemu nie będzie.

Spadające osiągi

Tak jak samochody i inne pojazdy, ciągniki również tracą z czasem na mocy i wydajności. A zbyt słaby traktor w końcu okaże się bezużyteczny, gdy nie będzie już w stanie uciągnąć doczepionego do niego sprzętu rolniczego. Spadających osiągów nie wolno ignorować, mogą bowiem nawet zagrażać bezpieczeństwu.

Zmiana potrzeb

Gospodarstwo rolne może się powiększyć albo zmienić profil działalności. Wówczas stary ciągnik okazuje się często niewystarczający. Choćby ze względu na niskie osiągi. Albo też na to, że nie da się go dopasować do różnego rodzaju nowoczesnych sprzętów.

Brak nowoczesnych rozwiązań

Współcześnie produkowane traktory wyposażone są w wiele zaawansowanych technologii, które zwiększają wydajność ich pracy, zmniejszają zużycie paliwa, a także podnoszą poziom bezpieczeństwa i komfortu operatorów. Zamiana starego traktora na nowoczesny może więc przynieść korzyści na wielu płaszczyznach.