Ciągnik z Mrągowa zajmuje pierwsze miejsce w Mołdawii.

12 maja, 2016 11:31 am

Ciągnik z Mrągowa zajmuje pierwsze miejsce w Mołdawii.

Ciągnik rolniczy Farmtrac 685 DT, zaprojektowany i wyprodukowany w mrągowskiej fabryce Farmtrac zajął pierwsze miejsce w konkursie „Przydatne dla Mołdawii”, który odbył się podczas 28 targów sprzętu rolniczego MOLDAGROTECH w Mołdawii, 4-7 marca.

W ten sposób doceniono walory użytkowe oraz rozwiązania techniczne stosowane w ciągnikach z Mrągowa.

Nagrodę za wygraną w konkursie wręczał Pan Ion Sula Minister Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego Mołdawii, którego resort również współorganizatorem targów.

– To szczególne wyróżnienie nie tylko dla firmy Farmtrac, ale dowód uznania dla całej naszej mrągowskiej załogi. Pragnę tu pokreślić, że bez zaangażowania i twórczego podejścia całego zespołu nie byłoby możliwe osiągniecie jakości i poziomu technicznego pozwalającego na takie uznanie. – skomentował Andrzej Kublik, Dyrektor Generalny Farmtrac Tractors Europe – to najlepszy dowód , iż Polak potrafi i że na Mazurach można budować światowej klasy ciągniki.

– Wprowadzenie nowego produktu na bardzo konkurencyjny rynek mołdawski wymaga nie tylko zapewnienia najlepszych rozwiązań technicznych i ekonomicznych, ale też odpowiedniego przygotowania sprzętu, gdyż bardzo wymagające warunki naturalne (ciężkie i najżyźniejsze gleby w Europie) tu panujące eliminują znaczącą część sprzętu. Sprawdzają się tylko najlepsi – powiedział Jurij Borta reprezentujący Farmtrac na wystawie.

MOLDAGROTECH to największe wydarzenie tego rodzaju w regionie. W tym roku targi przyciągnęły blisko 15.000 odwiedzających. Swoje produkty zaprezentowało ponad 100 wystawców z niemal wszystkich krajów Europy, wśród nich największy krajowy producent ciągników rolniczych z Mrągowa.

Ciągnik rolniczy Farmtrac 685 DT wyposażony był w fabrycznie zamontowany ładowacz Ł106 A wyprodukowany przez mrągowską fabrykę Agromasz.

Archiwum